Napriek výhre letargia

Autor: Ladislav Kazán | 8.9.2012 o 20:43 | (upravené 8.9.2012 o 23:26) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  129x

Súčasnej letargii na Slovensku by pristali viaceré prirovnania. Avšak po včerajšej výhre Slovenskej 21-ky nad Francúzskom som si napísanie článku o letargii, spoločenskom, kultúrnom a športovom dianí na Slovensku už nemohol nechať pre seba...čo je veľa to je veľa....aj na mňa,väčného optimistu.

Napriek super výsledku 2:1 v Senci , kde naši 21-kári po celý zápas bojovali a vyhrali nad dovtedy suverénom kvalifikácie z Francúzska 2:1 po zaujímavom zápase a dobrom, svižnom futbale,ktorý sa iba tak nevidí na slovenských trávnikoch,prevláda v slovenskom národe letargia,ktorá tu nebola už asi pekne dávno. Prispievajú však  k tomu aj médiá,neskutočne oničom promo.

Spomeniem iba pár poznatkov pred a po zápase:

1) NO marketing - neviem,ktorá PR agentúra robí promo pre Futbalsfz,ale tak slabo som ešte spropagovať zápas nevidel,žiadne letáky,žiadne zostavy mužstiev,žiadne veľké články o zápase,v Bratislave ani v Senci nič mimoriadne,aby človek vedel,kde je vôbec zápas. Fanúšik nedostal ani jeden leták.

2) NO médiá - neviem,ale médiá takisto neprispeli moc k propagácii tohto zápasu, pritom sú rôzne formy reklamy kurnajs. Ani pred ani po zápase,nič. Oničom. SME.sk po zápase,žiadny článok vyhighlightovaný,nič, článok o 21-ke mal byť prvý ešte aspoň pol dňa,dosiahli sme megaúspech.

3) Ani ostatné portály sa vôbec neusilovali,veď načo,veď sme porazili "iba" Francúzov....nechápačka pre mňa,nie som novinár,ale tak základné veci keď v sl.médiách nefungujú,tak ako chceme spropagovať šport pre mladé nádeje, nechápem.

4) NO fanúšikovia - zlé,zlé,zlé - kedy sakra slovenský ľud chce ísť fandiť na štadión keď nie na takýto zápas? Fanúšikova v Senci takýto futbal podľa vlastných slov nevideli 10 rokov,sakra,do puče tam,tak som si povedal,že pôjdem fandiť aj pondelok proti Kazachstanu,títo chalani si to zaslúžia.

5) NO viera v SVK dres - pre zhrnutie pre všetkých neveriacich fanúšikov,ktorí sú fanúšikmi a veria našim iba keď sa darí. Bol som naozaj včera šťastný,že som mohol byť pri historickom úspechu našej 21-ky, proste a jednoducho sakra 7.9.2012,veľký deň pre našich mladých chalanov. Len po zápase bol jeden problém,našlo sa asi cca 28 fanúšikov,ktorí našim mladým nádejným futbalistom ako je hrdina zápasu Mak zatlieskali. Chúďatá chalani,ani si moc nepýtali potlesk,ako by sa hanbili za výhru. Alebo iba proste cítili,že publikum je v totálnej letargii a nežije. Žiadne Slovensko,ďakujeme,nič sa nekonalo...brutal sklamanie pre mňa,zakričal som aspoň nahlas,chalani boli ste dobri, ďakujem Mak, ďakujeme,ale nikto sa ku mne nepridal  okrem 2 fanúšikov,mojich kamošov čo boli so mnou fandiť.

6) No atmosféra - paradoxne najviac povzbudzovali na štadióne malé deti z Francúzska, ktoré však usporiadateľ napomenul, aby radšej nekričali ale Bleus! Ach....malé deti zo Slovenska sa pridali a oteckovia im pre istotu pripomenuli zo srandy, že nieže budete kričať ale Bleus tiež :-)))....na začiatku zápasu nikto nespieval z divákov slovenskú hymnu...toto už čo je....no comment.

7) NO poriadok - neutreté stoličky asi ľudí na zápas neprivábia, páni zo SFZ,aspoň usporiadateľom ste mohli vysvetliť, že nech si zoberú svoje vreckovky a ku....a nech utrú všetky stoličky na štadióne...alebo usporiadatelia čakali, že každí fanúšik si zoberie papierové vreckovky a utrie si stoličku sám? Parádna kultúra,ale nikde som toto ešte sakra nevidel.....

8) NO normalny travnik - Najväčšia sranda - cca v 85 minúte prišiel najväčší vzruch na štadióne,ožili aj ľudia, ale paradoxne preto,lebo na trávniku sa spustilo polievanie....ľudia sa začali smiať.....ale mne bolo skôr do plaču z dvoch dôvodov - lebo chudáci futbalisti nedostali podporu, ludia sa prišli zabaviť na polievaní trávnika? To je najväčší vzruch na slovenskom štadióne? Kam sme to dospeli....

 

@Budíček...nič iné k tomu už nedodám...sakra kedy už konečne na Slovensku niečo bude fungovať? Chcem naozaj tak veľa? Poriadny futbalový štadión s poriadnymi službami, s divákmi, ktorí budú fandiť a nebudú sedieť potichu? Ževraj v Trnave sa má začať v marci 2013 niečo new stavať...tak uvidime.

@K...a...ja už fakt neviem,dokedy slovenský národ bude zaspatý? Kedy chce povzbudzovať svoje mužstvo keď nie v takomto zápase? Prišlo neskutočne málo ľudí....

@V roku 1989 tento národ za niečo bojoval. Kde sme dnes? V letargii,športovej,politickej,celospoločenskej.

@V roku 1998 bojoval sl. národ za TV Markíza,ale aj za odchod Mečiara. Kde sme dnes? Slovensko volí Fica, ten ide proti podnikateľom a zamestnávateľom, nechápačka,ľudia sú v letargii,všetci na všetko v krčmách nadávajú,ale ak si zvolia Fica za prezidenta, tak ja sa odsťahujem z tohto štátu hneď,ako to bude možné. Medzitým však veľa firiem preregistruje svoje firmy do zahraničia.

@Nechápem,prečo sa bojovalo za Gorilu na námestiach pred voľbami,keď Gorila sa nevyšetrila za Fica.

@Nechápem, prečo zväzoví funkcionári alebo Kmotrík nevedia už k...a postaviť jeden štadión,ktorý by mal UEFA parametre a čisté sedačky.....služby......niečo...stačí postaviť niečo podobné,ako je zimný štadión v BA,samozrejme,za normálne prachy.

 

Ako to všetko spolu súvisí? LETARGIA ľudia, letargia, to vystihuje asi najviac súčasnú politickú aj celospoločenskú situáciu na Slovensku,žiaľ,vidno to v kostoloch,v politike ale aj v športe.

BTW:Dúfam, že aspoň moje deti zažijú lepšie Slovensko,pevne v to verím!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?